Rehabilitacja

Rehabilitacja jest procesem medyczno-społecznym, który ma na celu usprawnienie i podniesienie kondycji fizycznej mieszkańców, jak również wyrobienie samodzielności i bezpieczeństwa społecznego. W naszym Domu posiadamy salę rehabilitacji medycznej bogato wyposażoną w sprzęt rehabilitacyjny:

 

Parapodium, Steper KETTLER MONTANA, bieżnia MAGNUM FITNESS, rotor poziomy KETTLER GIRO R, rower magnetyczny KETTLER GOLF P.

 

 Parapodium, Steper KETTLER MONTANA, rotor poziomy KETTLER GIRO R, rower magnetyczny KETTLER GOLF P.

 

Rotor elektryczny do ćwiczeń biernych kończyn dolnych THERA VITAL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bieżnia MAGNUM FITNESS

 

Kabina UGUL

 

Tablice do ćwiczeń manualnych drabinki i materace rehabilitacyjne. Wykonujemy zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii oraz masaże lecznicze. W ramach kinezyterapii prowadzone są ćwiczenia: bierne, czynno-bierne, samo wspomagane, czynne, czynne w odciążeniu, w odciążeniu z dawkowanym oporem, oddechowe, ogólno usprawniające, nauka chodu. U osób leżących prowadzona jest rehabilitacja przyłóżkowa. Z fizykoterapii wykonujemy: aktynoterapia (lampa sollux, lampa bioptron), elektroterapia (galwanizacja, prądy diadynamiczne i interferencyjne, jonoforeza). W sali fizjoterapii można także skorzystać z masaży leczniczych klasycznych ręcznych lub na nefrytowej macie masującej SUNLIFE NEF 409. Zajęcia rehabilitacyjne planowane są w zależności od stanu zdrowia oraz stopnia sprawności psychoruchowej mieszkańca. Fachowy personel usprawnia i aktywizuje podopiecznych na zlecenie lekarza. W skład kinezyterapii wchodzą także spacery oraz zajęcia w terenie z uwzględnieniem warunków atmosferycznych. Nasza rehabilitacja ma charakter oddziaływań leczniczych, jak również sportowo-rekreacyjnych.

  

 

 

 

 

 ◄◄  ◄  ►►  ► 
SIERPIEń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31