Teatroterapia

Teatr jest sztuką szalenie pojemną, tu swoje miejsce znajdują wielcy i mali artyści, tu buduje się delikatną nić wiodącą do serc ludzkich, do wyobraźni, do myśli nad sensem istnienia człowieka.

Pracownicy Domu wraz z mieszkańcami chętnie swoje działania opierają na teatroterapii.

Teatroterapia (zwana także Dramatoterapią) jest terapią wykorzystującą elementy teatru i dramy, która polega na przygotowywaniu przez podopiecznych przedstawień teatralnych i udziale w nich.

Udział w grupie teatralnej rozwija pamięć, koncentrację uwagi i mowę, a także sferę emocjonalną i kontakty społeczne.
W ciągu minionych lat w naszym Domu przygotowano kilka przedstawień, które były prezentowane w czasie różnych przeglądów twórczości osób niepełnosprawnych, a także w placówkach oświatowych, w kościołach, w szpitalach, w czasie festynów , w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach, w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach, w Areszcie Śledczym w Tarnowskich Górach.

     Teatr jako forma terapii odgrywa wielką rolę w życiu mieszkańców. Przedstawienia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dostarczają widzom wielu wzruszeń, a aktorom pozwalają poznać wartość sukcesu, sprawiają wiele radości, realizując ich potrzebę pewności siebie, poczucia własnej wartości, odniesienia sukcesu.

Scena jest miejscem szczególnym, zmienia osoby niepełnosprawne w aktorów.

 ◄◄  ◄  ►►  ► 
PAźDZIERNIK 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31