Letnie Spotkanie Przyjaciół Naszego Domu

„Letnie Spotkanie Przyjaciół Naszego Domu” impreza pod takim tytułem zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Społecznej „Unikatowi” i Dom Pomocy Społecznej w Miedarach stała się faktem.

23 czerwca w piękną słoneczną pogodę mieli okazję spotkać się wszyscy ci, którzy zarówno w dobrych jak i trudnych chwilach wspierali jak to tylko możliwe mieszkańców i personel Domu Pomocy Społecznej w Miedarach.

 

Organizatorzy tegoż spotkania chcieli podziękować, chociaż w tak skromny sposób instytucją, darczyńcą, sponsorom i wszystkim tym ludziom, dla których los Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie Mężczyzn nie był obojętny. Spotkanie otwarli wspólnie Dyrektor Domu Pan Adam Grabowski oraz Prezes stowarzyszenia Krzysztof Krawczyk. Dyrektor domu z radością mógł ogłosić wszystkim zebranym, iż dom z początkiem roku uzyskał zezwolenie i tym samym będzie funkcjonował natomiast prezes stowarzyszenia podziękował zaangażowanym w organizację tak wielkiego przedsięwzięcia, w którym udział wzięło prawie 200 osób. Swoje przemówienie wygłosili również przedstawiciele rodziców mieszkańców, a które wzruszyły chyba wszystkich rodzice między innymi wyrazili swą radość z faktu, iż nie muszą już się martwić o los swoich synów i ciszą się że są pod opieką życzliwych i dobrych fachowców.

W odpowiedzi głos zabrała również pani Lucyna Ekkert starosta powiatu tarnogórskiego dziękując za zaproszenie i uznanie ją za przyjaciela domu. W tym dniu przemówienia zagospodarowały tylko mały fragment programu i zaraz po powitaniu zaproszonych gości zaprezentował się zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca „Miedarzanie” przedstawiając zebranym swój program taneczno-wokalny. Również uczniowie gimnazjum w Rybnej zaprezentowali swoje możliwości a pan magik zrobił na wszystkich oszałamiające wrażenie, ale można by powiedzieć, iż był to przedsmak, bo na scenę wyszli mieszkańcy Domu, którzy zaprezentowali przygotowany wspólnie z swoimi opiekunkami program artystyczny, w którym mogliśmy podziwiać mieszkańców wcielających się w zespół kombi czy zobaczyć sławnego Dyrygenta Rubika, ale tak na prawdę największy aplauz zdobyły Miedarskie „Jarzębinki” wprawiając zgromadzonych w bardzo dobry humor. Jako ostanie w rytmie biesiady zaprezentowały się Wesołe Kumoszki z Świętoszowic.

Podczas trwania spotkania goście mogli podziwiać wystawę prac wykonanych podczas zajęć terapeutycznych które na co dzień są prowadzone pod okiem zdolnej terapeutki Sabiny Sznury. Nie zabrakło również sportowego aspektu, którą to część zorganizowała rehabilitantka Beata Rudzki a można było zagrać w bocce, pilłkarzyki, tenis stołowy, czy skorzystać z basenu wypełnionego kolorowymi kulkami czy też sprawdzić swoją celność w rzutach do makiety Kubusia Puchatka.

Nie zabrakło również jedzenia i można było się uraczyć swojskimi wypiekami przygotowanymi przez personel domu jak i rodziców mieszkańców oprócz słodkości można było skosztować swojskiego żurku, zjeść kiełbaskę czy też krupnioka z grilla a wszystko to odbywało się w fantastycznej atmosferze przyjaźni. Spotkanie zakończyła zabawa taneczna a poprowadził ją Mirosław Jupowicz, który również przez cały dzień czuwał nad oprawą muzyczną. Samo spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

 

 

 

 ◄◄  ◄  ►►  ► 
LIPIEC 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31