XIV Śląski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych

W Hali Sportowej w Miedarach 14.11.2017 roku odbył się XIV Śląski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. W mityngu udział wzięło ponad 20 zawodników z region Śląskiego.

Mityng otworzyli wspólnie pan Wicestarosta Stanisław Torbus oraz Wójt Gminy Zbrosławice Pan Wiesław Olszewski. Na Mityng zawitali również zaproszeni goście:

 

- Wicestarosta Tarnogórski Pan Stanisław Torbus

- Wójt Gminy Zbrosławice Pan Wiesław Olszewski

- Zastępca Wójta Gminy Zbrosławice Pani Katarzyna Sosada

- Dyrektor PCPR w Tarnowskich Górach Pani Klaudia Zyśk

- Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Miedarach Pani Irena Wierszeń

Po oficjalnej ceremonii otwarcia, podczas której nie mogło zabraknąć wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych oraz wypowiedzenia słów przysięgi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”, swój program artystyczny zaprezentowała wolontariuszka z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących z Tarnowskich Gór.

Część sportowa zawodów rozpoczęła się od konkurencji wyciskania na ławeczce leżąc. Podczas konkurencji każdy zawodnik miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności w trzech próbach. Nie inaczej było w kolejnej konkurencji, czyli Martwym Ciągu. Ostatnią konkurencją, która niewątpliwie jest tez najtrudniejszą technicznie, tym samym tylko jedna grupa sprawnościowa zaprezentowała konkurencję – to przysiad. Nad poprawnością wykonywanych bojów czuwali sędziowie międzynarodowi Pan Andrzej Skowronek oraz Piotr Kłosowicz. Zgromadzona widownia miała co oglądać. Były duże ciężary, były pobite rekordy, były emocje, a na koniec ceremonia zamknięcia z opuszczeniem flagi Olimpiad Specjalnych i przemowami organizatorów. Z tego miejsca zapraszamy na kolejne zawody z udziałem naszych wyjątkowych sportowców. Oczywiście nie można byłoby sobie wyobrazić tej imprezy bez wsparcia organizacyjnego pracowników Domu Pomocy Społecznej w Miedarach, obiektu szkoły w Miedarach, dotacji Gminy Zbrosławice, pomocy wolontariuszy uczniów Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących z Tarnowskich Gór, trenerów klubu Sokoły Miedary oraz innych zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

Galeria zdjęć

 

 ◄◄  ◄  ►►  ► 
LIPIEC 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31