XIII Śląski Mityng w Trójboju Siłowym

 Po raz 12 nasz klub organizował mityng W Trójboju Siłowym.

W Hali Sportowej w Miedarach 26.10.2016 roku odbył się XIII Śląski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. W mityngu udział wzięło prawie 30 zawodników z regionu Śląskiego.  Mityng otworzył Wójt Gminy Zbrosławice Pan Wiesław Olszewski. Na Mityng zawitali również zaproszeni goście:

 - Dyrektor DPS w Miedarach Pan Adam Grabowski,

- Dyrektor PCPR w Tarnowskich Górach Pani Klaudia Zyśk

- Przedstawiciel PCPR w Tarnowskich Górach Pani Joanna Biały

- Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Miedarach Pani Irena Wierszeń

- Proboszcz Parafii Miedary Grzegorz Wrodarczyk

 Po oficjalnej ceremonii otwarcia, podczas, której nie mogło zabraknąć wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych oraz wypowiedzenia słów przysięgi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”, swój program artystyczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Miedarzanie.

Część sportowa zawodów rozpoczęła się od konkurencji wyciskania na ławeczce leżąc. Podczas konkurencji każdy zawodnik miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności w trzech próbach. Nie inaczej było w kolejnej konkurencji, czyli Martwym Ciągu. Ostatnią konkurencją, która niewątpliwie jest tez najtrudniejszą technicznie, tym samym tylko jedna grupa sprawnościowa zaprezentowała konkurencję – to przysiad. Nad poprawnością wykonywanych bojów czuwali sędziowie międzynarodowi Pan Andrzej Skowronek oraz Piotr Kłosowicz. Zgromadzona widownia miała co oglądać. były duże ciężary, były pobite rekordy, były emocje, a na koniec ceremonia zamknięcia z opuszczeniem flagi Olimpiad Specjalnych i przemowami organizatorów oraz wspólnym zamknięciem zawodów przez Dyrektorów Irenę Wierszeń oraz Adama Grabowskiego. Całość imprezy zakończył wspólny taniec integracyjny. Z tego miejsca zapraszamy na kolejne zawody z udziałem naszych wyjątkowych sportowców. Oczywiście nie można byłoby sobie wyobrazić tej imprezy bez wsparcia organizacyjnego pracowników Domu Pomocy Społecznej w Miedarach, obiektu szkoły w Miedarach, dotacji Gminy Zbrosławice, pomocy wolontariuszy uczniów Zespołu Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących z Tarnowskich Gór, trenerów klubu Sokoły Miedary oraz innych zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

Galeria Zdjęć

 ◄◄  ◄  ►►  ► 
PAźDZIERNIK 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31