VII Wiosenny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

Witamy, witamy 14 kwietnia 2015 roku wzięliśmy udział w VII Wiosennym Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Zabrzu.

Mówiąc, że było pięknie, to Mało powiedziane. Było cudownie! Już na wejściu do Aquariusa Kopernik w Zabrzu spotkała nas mila niespodzianka: piękne przywitanie: mnóstwo kolorowych balonów spomiędzy których wyłaniała się maskotka „GORNIKA” Zabrze. Potem rejestracja naszej ekipy pływackiej w składzie Łukasz Bukowski, Maciej Feluś, Daria Jasińska, Martyna Paściak, Mariusz Trawiński. Pływało się szybko i sprawnie. Oto nasze wyniki:

Mieszkaniec naszego Domu Łukasz Bukowski 50m kraulem na piersiach zdobył I miejsce z czasem 1,10,93, zaś 25m stylem dowolnym 0,35,36 (V miejsce).

Zawodnicy Zespołu Szkół w Radzionkowie zrzeszeni w naszym klubie "Sokoły" Miedary

Maciej Feluś płynąc kraulem na piersiach na dystansie 25m, zdobył III miejsce (0,34,85), płynąc delfinem na tym samym dystansie również zdobył III miejsce (0,49,44). W kraulu poprawił swój czas o ok. 3 sekundy a w delfinie o 14 sekund sprzed roku.

Daria Jasińska w kraulu na piersiach na dystansie 25m zdobyła I miejsce (0,23,27), poprawiła czas o 2 sekundy od listopadowych zawodów w Rybniku. Płynąc żabką na piersiach, również poprawiła swój ubiegłoroczny czas o 1 sekundę (0,29,41) – I miejsce.

Martyna Paściak w kraulu na piersiach na dystansie 25m zdobyła I miejsce (0,20,62), poprawiła czas o około 4 sekundy od listopadowych zawodów w Rybniku. Płynąc delfinem na dystansie 25m również zdobyła I miejsce (0,27,93).

Mariusz Trawiński płynąc kraulem na grzbiecie na dystansie 25m zdobył I miejsce (0,27,18). Natomiast płynąc kraulem na piersiach na dystansie 25m, zdobył IV miejsce (0,26,03). W kraulu na piersiach i w kraulu na grzbiecie poprawił swój czas o 2 sekundy.

Płynęliśmy również w sztafecie stylem dowolnym 4x25m, gdzie zdobyliśmy V miejsce z czasem 1,51,63. Wystąpiliśmy w takim układzie: Daria Jasińska, Maciej Feluś, Mariusz Trawiński, Martyna Paściak.

Złoci medaliści szykują się do losowania na ogólnopolskie zawody. Trzymamy kciuki.