XXIII Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Swing, strike, piny, kule… - określenia te stosowane w Bowlingu są treściami dobrze znanymi u zawodników Olimpiad Specjalnych województwa Śląskiego, którzy w dniu 24.03.2015r. przybyli do Tarnowskich Gór, by…..

To właśnie tutaj – pierwszy raz w Tarnowskich Górach, w kręgielni Ocean Club odbył się XXIII Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych. Turniej został zorganizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły Miedary” przy pomocy personelu z Domu Pomocy Społecznej w Miedarach i wielkim wsparciu finansowym Urzędu Gminy Zbrosławice.

W turnieju rywalizowało prawie 70 zawodników z 15 Klubów:

 1. Klub Olimpiad Specjalnych AKTYWNI z Mikołowa
 2. Klub Olimpiad Specjalnych ANIMUSZ z Raciborza
 3. Klub Olimpiad Specjalnych FAIR PLAY z Rybnika
 4. Klub Olimpiad Specjalnych GEPARDY z Częstochowy
 5. Klub Olimpiad Specjalnych GUMISIE z Zabrza
 6. Klub Olimpiad Specjalnych HALEMBIANKA z Rudy Śląskiej
 7. Klub Olimpiad Specjalnych HEROSI z  Rudy Śląskiej
 8. Klub Olimpiad Specjalnych KOMETY z Zabrza
 9. Klub Olimpiad Specjalnych KONICZYNKA z Żor
 10. Klub Olimpiad Specjalnych ŁUKASZKI z Rudy Śląskiej
 11. Klub Olimpiad Specjalnych MOTYL z Tych
 12. Klub Olimpiad Specjalnych PROMYK z Rybnika
 13. Klub Olimpiad Specjalnych PRYZMAT z Tych
 14. Klub Olimpiad Specjalnych TROPS z Chorzowa
 15. Klub Olimpiad Specjalnych SOKOŁY z Miedar

            Pierwszym etapem turnieju była rejestracja ekip i zapoznanie się z obiektem. Następnie rozpoczęto przygotowania do zawodów – czyli rozgrzewka. Zawodnicy wykonywali szereg ćwiczeń kształtujących, przygotowując swój organizm do pracy. Z kolei sesja treningowa na torach pozwoliła na „poznanie” i dopasowanie swoich rzutów do tarnogórskich torów bowlingowych.

          Godzina 10.00. Nadszedł czas rozpocząć Turniej. Ceremonia otwarcia. Wszyscy dumnie prezentują się i witają wchodząc na parkiet. Powitano również zaproszonych gości. Wśród nich byli sympatycy i działacze Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne wśród nich Dyrektor Regionalny Pan Dariusz Wosz oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Zbrosławice Pan Wójt Wiesław Olszewski i Pani Anna Kutyła, PCPR w Tarnowskich Górach Pani Dyrektor Klaudia Zyśk oraz Joanna Biały, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Miedar Pani Irena Wierszeń. Po powitaniach nadszedł czas na uroczystą chwilę wciągnięcia flagi na maszt oraz wypowiedzenie roty przysięgi. Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Zbrosławice Pan Wiesław Olszewski.

         Zanim jednak zaczęły się pierwsze starty dla wszystkich zgromadzonych Zespół Pieśni i Tańca Miedarzanie zaprezentował swój program artystyczny. Były panie, byli panowie… wszyscy ubrani w regionalne stroje… Był spiew, były tańce… - cudowny pokaz folkloru promującego tradycję i kulturę naszej małej ojczyzny. Występ wszystkim bardzo się spodobał, stąd też nagrodzono go wielkimi oklaskami.

            Po ceremonii otwarcia i części artystycznej nadeszła główna chwila turnieju – zmagania na torach. Podzielono zawodników na grupy sprawnościowe. Zbiórka przed torem i start. Rozpoczęto rywalizację! Zawodnicy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności wykonywania rzutów oraz znajomość zasad obowiązujących w bowlingu. Nad punktacją czuwali sędziowie torowi a Sędzią Głównym zawodów była Małgorzata Cenkier.

            Gra sprawiała wiele emocji i frajdy. Zawodnicy ze skupieniem podchodzili do rzutów i z uśmiechem schodzili z toru. Podsumowaniem turnieju i każdej grupy sprawnościowej była ceremonia dekoracji zawodników medalami oraz wręczeniem nagród.

            Po zakończeniu swych zmagań zawodnicy zadbali o aspekt uspołeczniający zawodów, prowadząc radosne rozmowy i nawiązując przyjaźnie. Można było również napić się kawy, herbaty, soku lub wody oraz zjeść ciastko i pyszną domową pizzę.

            O godzinie 14.30 usłyszeliśmy słowa „XXIII Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych uważam za zamknięty…”  tym samym inauguracyjny turniej bowlingowy w powiecie tarnogórskim dobiegł końca.

Dziękujemy szczególnie Urzędowi Gminy Zbrosławice za wsparcie finansowe turnieju, zespołowi Miedarzanie z Panią Joanną Ślezak na czele za wspaniały występ artystyczny, pracownikom DPS w Miedarach, wolontariuszom, instruktorom klubu Sokoły, Rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie za poświęcony czas i energię na jego realizację.

Galeria Zdjęć

 ◄◄  ◄  ►►  ► 
PAźDZIERNIK 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31